Друк

Мистецький вечір родини відомих скульпторів Макушиних

   7 лютого завдяки сучасним мультимедійним технологіям в Інтернет-центрі Центральної районної бібліотеки за допомогою Скайп-зв’язку старшокласники Новоодеської ЗОШ №1, директор ЦБС та бібліотекарі ЦРБ стали учасниками зустрічі з відомою на всю Україну сім’єю скульпторів Макушиних, яка проводилась в обласній бібліотеці для юнацтва. Зустріч була  присвячена  85-річчю з дня народження корифея сучасного мистецтва Миколаївщини, скульптора Макушина Юрія Андрійовича. Його ім’я тісно пов’язане з нашою рідною Новоодещиною, адже він разом зі своєю дружиною Інною Вікторівною є творцями візитівки нашого міста - пам’ятника Сталевому Солдату на Кургані Слави.

  

  Зустріч була дуже цікавою та пізнавальною. Старшокласники дізналися, що Юрія Андрійовича в Миколаєві інакше як магістром скульптури не називають. Мало не половина пам’ятників та скульптур в місті - справа рук "повелителя" кам'яних брил, а на багатьох вулицях міста є будинки з меморіальними дошками, які він створив. Чимало його творінь стали знаними й улюбленими в нашому краї. Але, мабуть, найбільш відомою є скульптура Сталевого солдата у нашій Новій Одесі. Ця робота стала знаковою для всієї області. Мистецтвознавці називають її взагалі однією з кращих у відображенні подвигу солдатів Другої світової війни.

 

Дружина скульптора  поділилася спогадами та історією створення всім відомого пам’ятника, присутні дізнались багато цікавої інформації щодо виготовлення та його встановлення. 3 роки оформлялась документація та виготовлялась сама скульптура Сталевого Солдата. Спочатку скульптура була виготовлена з глини, а потім зварювались окремі частини пам’ятника з нержавіючої сталі – цей матеріал вибрали як символ воїнської стійкості і незламності. Виготовлялися деталі на трьох миколаївських заводах, а потім це все збиралось в одне ціле на заводі «Океан». В цеху трудились і день і ніч. Гриміло залізо, спалахувало полум’я аргонної зварки. І так 17 діб.  Пам’ятник вмістив в себе 17 кілометрів зварювальних швів. Сталеву 25-тонну скульптуру доставили в Нову Одесу річники баржею, а потім везли вулицями Кашперівки до Кургану. Місцеві жителі засипали пам’ятник весняними квітами -  тюльпанами та бузком. Висота насипного Кургану Слави близько 25 метрів, земля завезена з 459 братських могил області. Біля підніжжя монумента знаходиться гранітна стела з найменуванням двадцяти армій, кавалерійських, механізованих, танкових корпусів та прізвищами їх воєначальників, а також частин Чорноморського флоту, що звільняли прибузький край.

  Продовжує справу батьків їхній син Віктор Юрійович. Він -скульптор та соліст камерного оркестру старовинної і сучасної музики “ARS NOVA” Миколаївської обласної філармонії, розповів чому вирішив піти шляхом своїх батьків і як у його житті з’явилася музика, про свої роботи, поділився творчими планами на майбутнє.

 

  Від імені новоодеситів бібліотекар юнацького абонементу ЦРБ Мосензова Н.М. привітала сім’ю Макушиних з ювіляром та  подякувала за чудову зустріч, за їхнє мистецтво та побажала творчої наснаги та подальших успіхів і здобутків.

Головне меню

Випадкове зображення

4.jpg

Зараз на сайті

На сайті 33 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
0
0
177
1679
193967
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 16.1%
Раз на місяц - 9.7%
Раз на тиждень - 9.7%
Кожен день - 58.1%
Жодного разу - 6.5%

Total votes: 62
The voting for this poll has ended on: 19 лип. 2018 - 09:09