Друк

Українська пісня, що об’єднує народи і часи

Музична спадщина славетного композитора-подолянина гідно репрезентує українську національну хорову пісню у світі. Тріумфальні виступи вітчизняних і зарубіжних хорів діаспори в країнах Америки та Європи були сприйняті музичним світом з великим захопленням, а Миколу Дмитровича Леонтовича визнано як «українського Баха».

 

23 січня, у день 99-ї річниці трагічної смерті Миколи Леонтовича,  в читальній залі бібліотеки для «Студентів» Університету ІІІ віку було проведено літературно-музичну годину «Музична різдвяна казка Миколи Леонтовича» (За книгою Роздобудько І. «Прилетіла ластівочка»). Ведуча заходу -  Мосензова Н.М., бібліотекар юнацького абонементу, зазначила, що українська пісня в обробці нашого земляка Миколи Леонтовича давно стала відомою у всьому світі, тому його ім’я вшановують не лише в Україні, а й далеко за її межами. 

 

Твори українського митця входять до переліку найчастіше виконуваних, адже мелодія «Щедрика» стала символом Різдва для жителів багатьох країн. Цікаву інформацію про долю М. Леонтовича, життя і творчість композитора і історію написання  його славетного "Щедрика" присутні дізналися з відео-ролику «Невідомий Леонтович». Учасники заходу не лише заслухали розповідь про життя та творчість Леонтовича, а й почули його музичні твори у виконанні вокальних ансамблів.

Під час зустрічі Наталя Миколаївна  презентувала нову книгу відомої сучасної української письменниці Ірен Роздобудько «Прилетіла ластівочка». Авторка намагається у книзі творчо переосмислити історію життя Леонтовича. Він на жаль, жив саме в ті часи, коли так багато цвіту української інтелігенції полягло і було знищено. І вже ніколи, мабуть, не взнати всієї правди. Ірен пропонує свою версію історії смерті Леонтовича, яка звучить досить правдоподібно. В черговий раз після прочитання роману Роздобудько захоплюємося вмінням цієї письменниці описувати почуття. Тож рекомендуємо всім, хто цікавиться історією України початку ХХ сторіччя, українською піснею, прочитати цю книгу.

Головне меню

Випадкове зображення

bc2_1397137922.jpg

Зараз на сайті

На сайті 68 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
68
384
452
1334
214389
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?