Друк

Екологічна естафета – на Вознесенщині

27 травня відбувся заключний етап екологічної естафети «Збережемо річку Південний Буг для майбутніх поколінь». В селі Михайлівці, останньому населеному пункті Новоодещини, на учасників заходу чекали бібліотекар Кучеренко Ю.М., представники громади: депутат районної ради, завідуюча місцевим ДНЗ Вознюк Н.А., депутат сільської ради Жигільова О.С., секретар сільської ради Біган О.В., жителька села Будак А.С..

У своєму виступі бібліотекар Кучеренко Ю.М. відзначила, що на території Михайлівської сільської ради  знаходиться природний заказник «Михайлівський степ», який є частиною природного заповідника «Єланецький степ». Його площа – 1300 га, яка складається  з природних луків, плавнів  річки Південний Буг, природної перлини – Михайлівського каньйону.

 

 

Це природне розмаїття вивчається юними біологами-натуралістами м. Миколаєва, які вже 7 років поспіль приїжджають під час літніх канікул до села, вивчають та збирають рослини, занесені до Червоної книги України. Річка Південний Буг, крім того що є водною артерією краю, вона рятувала людські життя під час Голодоморів. Учасники естафети відвідали Михайлівські плавні та каньйон, відкрили для себе ще одну притоку Південного Бугу – невеличку річечку Бакай, яку наповнюють місцеві джерела.

 

З Михайлівки вирушаємо до першого населеного пункту Вознесенського району – с. Білоусівки. Тут, в центрі села, біля сільського Будинку культури учасників естафети зустрічали представники Дорошівської ОТГ, до складу якої входить село, завідуюча освітньо-культурним центром села Пасхалова Г.О., жителі місцевої громади.

 

Учні місцевої загальноосвітньої  школи, вчителі зібрались на екологічне свято річки Південний Буг. Ведучі надають слово учасникам естафети.  У своїх виступах директор Новоодеської централізованої бібліотечної системи  Дронова Т.А., начальниця відділу водних ресурсів Миколаївського міжрайонного управління водного господарства Грубась Л.В. наголосили на необхідності збереження та відновлення природних ресурсів краю, висловила щиру подяку усім учасникам естафети.

Грубась Л.В. вручила подяки за активну участь в естафеті від ММУВГ директору ЦБС Дроновій Т.А., завідуючій міською бібліотекою-філією Василевській Т.М.. Вони разом із бібліотекарем Михайлівської сільської бібліотеки-філії передали естафету – блакитні стрічки, що символізують річку Південний Буг представнику Вознесенського МУВГ Бабенко М.А..

 

Ми сподіваємося, що естафета попрямує з району в район, з області до області по руслу Південного Бугу; очищаючи береги річки, джерела та інші природні водойми, адже це саме та справа що згуртовує та об’єднує громади.

Підводячи підсумки екологічної естафети треба зазначити : під час її заходів було впорядковано території поблизу водних об’єктів Новоодещини, на прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах, відновлено та розчищено джерела, прибрано сміття, висаджено саджанці дерев та кущів.

Головне меню

Випадкове зображення

img163.jpg

Зараз на сайті

На сайті 13 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
46
76
46
1781
191190
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 16.1%
Раз на місяц - 9.7%
Раз на тиждень - 9.7%
Кожен день - 58.1%
Жодного разу - 6.5%

Total votes: 62
The voting for this poll has ended on: 19 лип. 2018 - 09:09