Друк

Екологічна естафета. Місце зустрічі – Гнилий Єланець

Очистимо струмки і будуть жити ріки,

Бо із малих струмків течуть річки великі.

Вода — це є життя, без неї не прожити.

Вже час прийшов для нас – природі послужити!

Громада сіл Новосафронівка, Підлісне, Женево-Криворіжжя, Троїцького приєдналися до екологічної естафети «Збережемо річку Південний Буг для майбутніх поколінь», яка тривала з 16 по 25 травня 2019 року і була приурочена до Дня Південного Бугу – головної водної артерії Миколаївщини.

 

Бог – так змістовно називали цю красиву річку наші предки – давні слов’яни. Мабуть не просто так… Упродовж століть, різні народи по-своєму називали річку. Давні греки— Гіпанісом або Іпанісом, османи-турки називали її Ак-су, що означає «біла вода», Слов'яни нарекли річку Богом (в розумінні «багата» або «та, що тече по багатій, родючій землі»).           Вважається також, що назва річки походить від слова «бгати», тобто згинати, звідси — «кривий», «покручений» Південний Буг – сучасна назва давнього Богу – третя за величиною ріка України. Річка бере початок у болотах Хмельницької області, розташованих на вододілі між річками Збруч і Случ. Довжина Південного Бугу – 806 км. Всього на території басейну Південного Бугу протікає 6594 річки. Одна з таких річок – Гнилий Єланець.

   21 травня, святкуючи День Південного Бугу та приєднавшись до екологічної естафети, мешканці трьох мальовничих сіл – Ново-Сафронівка, Підлісне, Криворіжжя -  зібралися на березі річки Гнилий Єланець. Під час проведення екологічної години в селі Ново-Сафронівка  «Збережемо, друзі, дивосвіт річок»  від села до села передавалася голуба стрічка -  символ еко-естафети. Стрічку з’єднали в єдине ціле і, немов джерельна вода, вона потекла без упину із Н-Сафронівки до Підлісного, із Підлісного до Женево-Криворіжжя, далі до села Троїцьке – місця де Гнилий Єланець впадає в Південний Буг.

    Під час естафети відбулось  масштабне прибирання берегів ріки Гнилий Єланець та відновлення природних джерел, які її наповнюють. 

У своєму виступі Коваль Г.П.–вчитель історії і географії Н-Сафронівської школи перегорнув сторінки історії рідного краю в приміщенні шкільного музею, розповів про історію виникнення річок, про сучасний стан річки Південний Буг,  наголосив на тому, що необхідно пам’ятати про охорону навколишнього середовища, бо це життя людей.

 

Отримавши естафету від жителів села Н-Сафронівки, завідуюча Підлісненською бібліотекою Богуславець Г.О.  інформувала учасників заходу про святкування Дня Південного Бугу і повідомила, що за рішенням Басейнової ради День Південного Бугу відзначатиметься 22 травня, всі бажаючі ознайомилися з літературою, яка містить відомості про річки Побужжя, про криниці-рятівниці, про історичні стежки Кінбурнської коси, про легенди та перекази Південного Прибужжя, створені нашим народом, які презентувала Богуславець Г.О.. На березі річки Гнилий Єланець, вдивляючись у неперевершену красу природи, учні Підлісненької ЗОШ читали вірші про рідну Миколаївщину, Новоодещину та  про річку Південний Буг.

Далі естафету підхопили  жителі села Женево- Криворіжжя. Символ естафети– голубу стрічку передали бібліотекарю сільської бібліотеки Грековій О.В., вона  розповіла про цікаві факти з історії річки Південний Буг. Учасники естафети не тільки слухали цікаві розповіді, а й самі прибирали береги річки, збирали сміття, розчищали джерела.

Богуславець Г.О. завідуюча Підлісненською бібліотекою-філією


Третій маршрут естафети з  села Кандибине - с.Новошмідтівка


Головне меню

Випадкове зображення

42b74fed84180a591c43b5628703bcb5.jpg

Зараз на сайті

На сайті 7 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
48
76
48
1783
191192
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 16.1%
Раз на місяц - 9.7%
Раз на тиждень - 9.7%
Кожен день - 58.1%
Жодного разу - 6.5%

Total votes: 62
The voting for this poll has ended on: 19 лип. 2018 - 09:09