Друк

Екологічна естафета «Збережемо річку Південний Буг»

Тема збереження водних ресурсів у всьому світі стає найактуальнішою. Не оминула ця проблема і Україну. Екологи кажуть, що через нераціональне ставлення до води ми можемо незабаром залишитися без неї.

Тому сьогодні дуже гостро постає питання забруднення річок, джерел, інших водойм. Адже вода є джерелом життя. Бібліотекарі району разом з зацікавленими партнерськими організаціями та місцевими громадами бачать необхідність своєї безпосередньої участі в екологічній  просвітницькій діяльності.

Ще з 2017 року було започатковано екологічний комплекс заходів бібліотек Побужжя по вивченню, очищенню та відновленню природних джерел, які своїми водами наповнюють річку Південний Буг.

Започаткувала цю діяльність Новоодеська міська бібліотека – філія, яку очолює Василевська Т.М.. Спочатку сама, а потім з членами молодіжного клубу «Антарес», який діє в бібліотеці, висаджували на березі річки  саджанці горіхів і кленів, кущів, поливали їх. І всі вони прижилися, укріпили берег. Під час трудових десантів, до яких долучились учні ЗОШ №3, небайдужі громадяни, прибирались береги річки Південний Буг, розчищались природні джерела мікрорайону Кашперівка.

Жива справа зацікавила молодь та громаду. До відродження природних ресурсів краю долучились інші бібліотеки Побужжя: Костянтинівська, Баловненська, Гур’ївська,  Пісківська, Новопетрівська, Троїцька, Михайлівська бібліотеки - філії.

Партнером екологічних заходів  є державна установа Миколаївське міжрайонне управління водного господарства в особах: начальника управління Поліщука М.В., начальниці відділу водних ресурсів Грубась Л.В., начальника Новоодеської експлуатаційної дільниці Немченка В.В., інженерів дільниці Кіріяк Ю.В. та Григоренко Є.В., які підтримали та схвалили ідею проведення естафети, виділили транспорт та працівників установи для проведення очищення території біля річки та джерел.

 

 Цей комплекс заходів завершає загальносистемна екологічна естафета «Збережемо річку Південний Буг для майбутніх поколінь». До неї долучились всі бібліотеки Новоодеської централізованої бібліотечної системи. Розпочато її 16 травня, напередодні Дня річки Південний Буг, у селі Баловному, одному з найстаріших сіл району. На березі річки вбрані у вишиванки старшокласники Баловненської ЗОШ та бібліотекар Сухоненко Т.В. провели екологічну годину «Річка Південний Буг – джерело мого життя».  У своєму виступі Грубась Л.В. повідомила, що відповідно до рішення Басейнової ради Південного Бугу від 19.04.2019 року  22 травня відзначається День Південного Бугу.

Працівники Миколаївського міжрайонного управління водного господарства разом з учнями упорядковували джерела та прибирали мальовничі берега. Всі були вражені розмаїттям лікарських рослин, що вкривають схили ріки .

Захід завершився дружнім закликом всіх присутніх «Збережемо річку Південний Буг!».

Другий пункт естафети – с. Костянтинівка. На березі річки зібрались бібліотекар Заливадня Ю.В. та представники громади. Під час екологічного калейдоскопу «Південний Буг – ріка життя» вона зазначила, що наша ріка – символ нашої Батьківщини, і її треба не тільки оберігати, а й відновлювати. Адже на сьогодні існує ряд проблем природокористування і найголовніша з них – забруднення берегів. Багато цікавої інформації присутнім розповіли начальник відділу водних ресурсів Грубась Л.В. та директор Новоодеської централізованої бібліотечної системи Дронова Т.А.. І ось хвилюючий момент естафети: до голубої стрічки баловненців приєднується стрічка Костянтинівської громади, символізуючи собою річку Південний Буг.

 

В Гур’ївці на учасників естафети чекали біля Південного Бугу представники громади, активісти, юнацтво, бібліотекарі. Мальовничі береги та квітуча зелена рослинність ваблять око. Особливо гарно квітнуть жовті квіти латаття, наповнюють чудовими ароматами  повітря м’ята, чебрець, полин, ромашки. Привернуло увагу звернення, розміщене на березі: «Бережіть річку Південний Буг, не засмічуйте її! Молоде покоління гур’ївчан». Попрацювавши на березі, до голубих стрічок естафети приєднали свої  Гур’ївська та Пісківська громади.

 

І знову в дорогу. В селі Себине на березі Південного Бугу гостей зустрічали учні – старшокласники місцевої ЗОШ, вчителі і бібліотекар Лунгол  Т.А. . Багато цікавого дізнались з екологічних новин «Зберігаємо річку, природу і життя»  про водну артерію Миколаївщини. Під час інтерактивного спілкування кожний присутній висловив свої думки про те, щоб він зробив для збереження річки для наступних поколінь. Зібравши на березі сміття у пластикові пакети, прибравши територію додаємо ще одну стрічку до районної  естафети.

 

У Новопетрівському, біля найбільшого джерела басейну Південного Бугу, гідрологічної пам’ятки обласного значення «Фонтал», чекали бібліотекарі місцевої філії та старшокласники  загальноосвітньої школи на екологічну вікторину «Історичні факти про «Фонтал» та р. Південний Буг».

Всіх схвилював гарно прочитаний вірш «Пісня джерела»  нашого земляка, відомого українського поета Анатолія Качана, який вважає Новопетрівське своєю малою Батьківщиною:

У моєму селі над рікою,
Там, де сосни шумлять на піску,
Є гора, на вершині якої —
Біла хата в зеленім садку.

А з підніжжя гори кам’яної
Б’є прозоре, як скло, джерело
І смачною водою живою
Омолоджує рідне село.

Спеціалісти ММУВГ взяли проби води з джерела на хімічний аналіз. Грубась Л.В. пообіцяла виготовити та встановити пам’ятний знак білі найстарішого та найбільшого джерела. Поприбиравши територію навколо джерела новопетрівчани додали ще одну стрічку до естафети.

Під час естафети також відвідали ще одне велике  джерело, яке дало життя водоймі з романтичною назвою «Озеро кохання» біля села  Зайве. Це  стало завершальною акцією 16 травня.

17 травня екологічна естафета «Збережемо річку Південний Буг для майбутніх поколінь» з Новопетрівського передана до Нової Одеси. На березі Південного Бугу біля компанії ТОВ СП «НІБУЛОН» зібрались учнівська молодь, вчителі, наші партнери -  начальник Новоодеської експлуатаційної дільниці ММУВГ Немченко В.В. та інженер  Кіріяк Ю.В., представники бібліотечної спільноти: Дронова Т.А., Кухар А.В., Василевська Т.М, місцевий поет і композитор Ніцак В.Д. та народна майстриня Малік О.П.. Екологічний  квест «Зона уваги: чиста вода!» підвищив екологічну грамотність та свідомість юнацтва. Запам’яталися присутнім чудові поезії  Ніцака В.Д. про наш рідний степовий край, він  пообіцяв  написати пісню про річку Південний Буг.

 

Ми щиро вдячні начальниці відділу водних ресурсів ММУВГ Грубась Л.В. за подаровану бібліотеці книгу- довідковий посібник  «Водний фонд Миколаївської області».

Естафета мала практичну користь: прибрано частину  берега ріки та території біля природних джерел,  привернуто увагу місцевої влади та громадськості до вирішення екологічних проблем нашого регіону.

Екологічна естафета «Збережемо річку Південний Буг для майбутніх поколінь» стала підсумковим етапом комплексу екологічних просвітницьких заходів. Вона за сприяння наших партнерів - Миколаївського МУВГ буде передаватися з району в район по течії ріки. Символ річки – голуба стрічка буде доповнюватися стрічками з назвами тих населених пунктів, які будуть учасниками цієї естафети. Адже це не формальний захід, а реальна практична та просвітницька робота по покращенню екології, відновленню водних джерел.

27 травня естафета попрямує з Новоодеського району до Вознесенського – населеного пункту Білоусівка.

Головне меню

Випадкове зображення

6668.jpg

Зараз на сайті

На сайті 27 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
89
105
852
2891
201557
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 16.1%
Раз на місяц - 9.7%
Раз на тиждень - 9.7%
Кожен день - 58.1%
Жодного разу - 6.5%

Total votes: 62
The voting for this poll has ended on: 19 лип. 2018 - 09:09