Друк

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

 У третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. З 15 травня по 19 травня в бібліотеках ЦБС було оформлено тематичні книжкові виставки, перегляди літератури, приурочені вшануванню жертв політичних репресій в Україні «Пам’яті жертв політичних репресій» (Центральна районна бібліотека), «Забуттю не підлягає»(Гур’ївська, Себинська, міська бібліотеки - філії), «Роковини великого терору» (Антонівська, Троїцька б-ф), «Репресоване «Відродження» (Новопетрівська, Підлісненська б-ф), «Велична і трагічна історія» (Новосафронівська, Артемівська, Димівська б-ф.).

 В Центральній районній бібліотеці відбулася історична година пам’яті «Трагедія 30-х». Про новоодеситів, які зазнали політичних репресій, завідуюча Гур’ївської бібліотеки-філії розповіла в історичному екскурсі «Про минуле для майбутнього». Тут було проведено презентацію бібліографічного посібника «Василь Малагуша», який розповідає про поета – земляка, активного учасника літературного життя в Україні 30-х років, уродженця села Гур’ївка, який був репресований .
 Хроніка подій «Трагічні уроки історії» була відображена під час заходів в Троїцькій, міській, Новопетрівській, Новоінгульській б-ф. Про людський біль тих, хто пережив політичні репресії розповіла завідуюча Кандибинської бібліотеки-філії під час проведення слайд-галереї «Борці за волю України». Заочну екскурсію- мандрівку «Биківнянські могили» проведено в інтернет – центрі ЦРБ.


Під час заходів громада Новоодещини вшанувала пам’ять про всіх, хто загинув від злодіянь тоталітарного режиму. Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни. 
Наш обов’язок – пам’ятати, передавати нащадкам правду про минуле.

Головне меню

Випадкове зображення

dscn8711.jpg

Зараз на сайті

На сайті 33 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
5
87
5
5
201560
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 16.1%
Раз на місяц - 9.7%
Раз на тиждень - 9.7%
Кожен день - 58.1%
Жодного разу - 6.5%

Total votes: 62
The voting for this poll has ended on: 19 лип. 2018 - 09:09