Друк

Бібліотечно - просвітницька акція Іван Мазепа – видатна постать української історії

На честь 380–ї річниці з дня народження цього гетьмана з 20  по 22 березня в Новоодеській централізованій  бібліотечній системі  була  проведена загальносистемна  бібліотечно - просвітницька акція «Іван Мазепа – видатна постать української історії».

Під такою назвою з 20 березня в читальному залі ЦРБ демонструвалась книжкова виставка, яку переглянули читачі бібліотеки.

22-го березня 2019 року бібліотекарі ЦРБ провели історичний портрет «Гетьман України Іван Мазепа та його доба» в Професійному Аграрному Ліцеї.

Ведучими заходу зазначено, що він був першим українським гетьманом, який незмінно тримав булаву протягом майже 22 років. Період його гетьманства охарактеризувався економічним розвитком країни, стабілізацією соціальної ситуації, піднесенням церковно-релігійного та культурного життя. Про нього найбільше написано художніх та документальних творів. Студенти переглянули відео – фільм «Обличчя української історії. Гетьман Мазепа», буктрейлер на поему Джорджа Байрона «Мазепа». Бібліотекар Завгородня Л.М. презентувала присутнім художні твори , в яких відтворено образ одного з найзнаменитіших і найскладніших суспільно-політичних діячів України. Враховуючи різноманітні оцінки постаті й діяльності гетьмана Мазепи різними авторами  - як українськими так і зарубіжними - ці твори  про нього та його добу  дають можливість читачам самим розібратися в їх об'єктивності.

 

Історичний портрет «Іван Мазепа – гетьман, меценат, політик», проведено 20 березня в Новоінгульській бібліотеці-філії. Учасниками заходу стали старшокласники місцевої ЗОШ. Бібліотекар Гафійчук К.В. продемонструвала електронну презентацію «Мазепа і мазепинці».

В Дільничній ЗОШ бібліотекар сільської філії Ананевич В.М. провела годину історичної пам’яті «Гетьман Мазепа: Україна понад усе». Вона підготувала та презентувала учням – старшокласникам книжкову виставку, яка розповідає про життя і діяльність видатного гетьмана.

Бібліотекар Костянтинівської бібліотеки – філії  Заливадня Ю.О. організувала та презентувала книжково-ілюстративну виставку-портрет «Іван Мазепа. Людина. Політик. Легенда».

Привернули увагу юних читачів книги: «Доба гетьмана Івана Мазепи в документах», Д.В.Журавльова «Мазепа.  Людина. Політик. Легенда», Г.Коваленко «Українська Історія», художньо - документальна книга «Іван Мазепа», Т. Чухліба «Гетьмани України». Бібліотекар розповіла їм про життєвих шлях, непересічні людські якості великого українця.

У рамках реалізації загальносистемної акції бібліотекарем Кандибинської бібліотеки-філії Кобилянською Л.М. було проведено презентацію книги А.В. Журавльова" Мазепа". Захід було проведено для учнів 7-8 класів.

 

Присутні з цікавістю  ознайомилися з біографією видатного гетьмана України. В презентованій книзі містяться багато цікавих фактів  про життя  Івана Мазепи, тому учні можуть використовувати дане видання в  підготовці до уроків історії України.

Головне меню

Випадкове зображення

22.jpg

Зараз на сайті

На сайті один гість та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
94
86
180
2196
215251
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?