Друк

"Ні - торгівлі людьми!"

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми ми хочемо зробити прем'єру книги "Тінь аспида" Дарини Гнатко.
Дарина Гнатко — дипломантка літературного конкурсу «Коронація слова». Вона пише надзвичайні романи про кохання, які тісно переплітаються з реальними історичними подіями. Проте, це книжка — про кохання сучасне, але не менш драматичне. Екзотичний Тимур обіцяє закоханій Еллі розкішне життя в Йорданії. Та на героїню чекає доля «живого товару» у власності жорстокого та небезпечного Хасана. Але тут з`являється чоловік, для якого вона так само є порятунком, як і він для неї. Проте, ще одна жінка формує трагічний трикутник і до останнього невідомо, яким буде фінал драматичної історії.

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у читальній залі Новоодеської ЦРБ було розміщено інформаційний стенд "Ні - торгівлі людьми!".Друк

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Це неофіційне і нове народне свято, яке у 2006 році запропонувала Леся Воронюк, студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Свято сприяє єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

День Вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. Щорічно у третій четвер травня українці мають не лише привід показати красу але й можливість на повні легені сказати: «Я українець/українка – це моя історія та культура, і я нею пишаюсь». У цей день кожен охочий міг долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

 

Історія Вишивки

     Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння ріднить її з традиціями інших слов'янських народів, до національних костюмів яких також входять вишиті сорочки з орнаментом. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров'я та краси. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоров'я малюка. Дівчата шили вишиванки і до свого весілля – в якості приданого.

Перша вишивальна школа В ХІ ст. на Русі існувала перша вишивальна школа, організована сестрою Володимира Мономаха — Ганкою, де дівчата вчилися гаптувати золотом і сріблом.

Детальніше: ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Друк

«Світлана Талан – майстер реальних історій»

  7 березня 2020 року виповнилось 60 років Світлані Олегівні Талан - золотій письменниці України, неодноразовому лауреату Всеукраїнської премії «Коронація слова» та третій за популярністю українській письменниці.

  Твори Світлани Талан надзвичайно популярні у читачів, тому 12 березня 2020 року в Новоодеській ЦРБ зібралися шанувальники її творчості – «студенти» Університету ІІІ віку на літературну годину «Світлана Талан – майстер реальних історій».

 

Детальніше: «Світлана Талан – майстер реальних історій»

Друк

Шевченківські читання «Вічно живе слово «Кобзаря»

Тарас Григорович Шевченко – неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель, відомий не лише в Україні, але й у всьому світі. Він піднісся до вершин людського духу, вселюдської любові, бо був великим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру.

В рамках Шевченківських читань 12 березня 2020 року до 180-річчя виходу друком збірки «Кобзар» в Новоодеській ЦРБ для «студентів» Університету ІІІ віку була проведена година «Вічно живе слово «Кобзаря».

Детальніше: Шевченківські читання «Вічно живе слово «Кобзаря»

Друк

Новоодещина читає Шевченка

       6 березня, на відзначення 206-ї річниці з дня народження геніального українського поета, драматурга, художника, борця за волю народу – Тараса Григоровича Шевченка у місті Нова Одеса біля пам’ятника письменника  відбулись Шевченківські читання «Новоодещина читає Шевченка». Змістовний захід проведено  за участі Новоодеської центральної районної бібліотеки, міської бібліотеки-філії, сектору культури, молоді та спорту райдержадміністрації, учнів  9-А та 6-х класів Новоодеської ЗОШ №3.

На заході були присутні голова Новоодеської міської ради Поляков Олександр Петрович, заступник голови міської ради Журба Ігор Миколайович, завідувач сектору культури молоді та спорту райдержадміністрації Тищенко Олена Валеріївна,  жителі міста.

Піднесено і урочисто звучали твори Тараса Шевченка у виконанні учнів: уривки з поем «Іван Підкова», «Кавказ», «Гайдамаки», полум’яні слова шевченкового «Заповіту»

  І мене в сім’ї великій,

 В сім’ї вольній, новій,

 Не забудьте пом’янути

 Незлим тихим словом.

Детальніше: Новоодещина читає Шевченка

Головне меню

Випадкове зображення

16.jpg

Зараз на сайті

На сайті 20 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
39
24
224
1572
210977
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?