Друк

«Світлана Талан – майстер реальних історій»

  7 березня 2020 року виповнилось 60 років Світлані Олегівні Талан - золотій письменниці України, неодноразовому лауреату Всеукраїнської премії «Коронація слова» та третій за популярністю українській письменниці.

  Твори Світлани Талан надзвичайно популярні у читачів, тому 12 березня 2020 року в Новоодеській ЦРБ зібралися шанувальники її творчості – «студенти» Університету ІІІ віку на літературну годину «Світлана Талан – майстер реальних історій».

 

Детальніше: «Світлана Талан – майстер реальних історій»

Друк

Шевченківські читання «Вічно живе слово «Кобзаря»

Тарас Григорович Шевченко – неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель, відомий не лише в Україні, але й у всьому світі. Він піднісся до вершин людського духу, вселюдської любові, бо був великим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру.

В рамках Шевченківських читань 12 березня 2020 року до 180-річчя виходу друком збірки «Кобзар» в Новоодеській ЦРБ для «студентів» Університету ІІІ віку була проведена година «Вічно живе слово «Кобзаря».

Детальніше: Шевченківські читання «Вічно живе слово «Кобзаря»

Друк

Новоодещина читає Шевченка

       6 березня, на відзначення 206-ї річниці з дня народження геніального українського поета, драматурга, художника, борця за волю народу – Тараса Григоровича Шевченка у місті Нова Одеса біля пам’ятника письменника  відбулись Шевченківські читання «Новоодещина читає Шевченка». Змістовний захід проведено  за участі Новоодеської центральної районної бібліотеки, міської бібліотеки-філії, сектору культури, молоді та спорту райдержадміністрації, учнів  9-А та 6-х класів Новоодеської ЗОШ №3.

На заході були присутні голова Новоодеської міської ради Поляков Олександр Петрович, заступник голови міської ради Журба Ігор Миколайович, завідувач сектору культури молоді та спорту райдержадміністрації Тищенко Олена Валеріївна,  жителі міста.

Піднесено і урочисто звучали твори Тараса Шевченка у виконанні учнів: уривки з поем «Іван Підкова», «Кавказ», «Гайдамаки», полум’яні слова шевченкового «Заповіту»

  І мене в сім’ї великій,

 В сім’ї вольній, новій,

 Не забудьте пом’янути

 Незлим тихим словом.

Детальніше: Новоодещина читає Шевченка

Друк

«Усе на світі починається з жінки»

За доброю традицією із святом 8 Березня приходить весна. І в цьому є певна закономірність. Бо жінка, як і весна, несе у світ особливу і велику місію природи – життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність.

5 березня 2020 року для людей поважного віку у відділені стаціонарного догляду Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг населенню Новоодеського району» бібліотекарями Новоодеської ЦРБ було проведено літературно-музичну композицію «Усе на світі починається з жінки», присвячену Міжнародному жіночому дню 8 Березня.  Вітали присутніх бібліотекарі: Завгородня Л.М. та Білявська Г.М.. Вони висловили ветеранам слова глибокої вдячності і шани та побажали мирного неба над головою, міцного здоров’я, довгих років життя, добра, злагоди і життєвих гараздів. Веселі та ліричні пісні, красиві вірші про жіночу долю звучали  для бабусь у виконанні гості свята місцевої поетеси Видашенко Зої Яківни. Яка створила добрий настрій та вдихнула відчуття свята і весняного настрою, що надовго залишиться в спогадах присутніх.

Під час заходу була оформлена книжкова- виставка «Зі святом 8 березня!».

Детальніше: «Усе на світі починається з жінки»

Друк

«На крилах рідного слова»

Ти велика і проста.

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня рідна мово:

Мова – пісня колискова.

 Мова – матері уста.

 

 

    Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

21 лютого до відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина  Новоодеської  ЗОШ № 1 та бібліотекарі Новоодеської центральної районної бібліотеки. В цей деньв школі відбулися мовознавчі змагання «На кращого знавця рідної мови», в якому брали участь старшокласники.  

 

Для старшокласників під час заходу бібліотекарі провели інформаційну годину «На крилах рідного слова». Було оформлено кннижкову виставку «З рідним словом  міцніє держава», де демонструвалися підручники, довідники, енциклопедії з української мови, посібники для підготовки до ЗНО. Презентували бібліотекарі присутнім  медіаогляд сучасних український письменників, які вносять значний вклад у розвиток рідної мови.

Головне меню

Випадкове зображення

dscn8706.jpg

Зараз на сайті

На сайті 32 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
49
94
143
2107
196075
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 16.1%
Раз на місяц - 9.7%
Раз на тиждень - 9.7%
Кожен день - 58.1%
Жодного разу - 6.5%

Total votes: 62
The voting for this poll has ended on: 19 лип. 2018 - 09:09