Друк

Літо з книгою в бібліотеці 2019

Вже традиційно в Новоодеській центральній районній бібліотеці проводиться для учнів 5-8-х класів загальноосвітніх шкіл Нової Одеси зустріч у Summer Language School. Це – англомовний табір, який діє при Будинку дитячої та юнацької творчості.

 12 червня 2019 року його учасники – старшокласники місцевих загальноосвітніх шкіл № 1, 2, 3 та Гуманітарної гімназії - завітали до Центральної районної бібліотеки. Тема зустрічі – «Хобі – улюблене заняття».  Під час заходу учні взяли участь у бібліотечній екскурсії, де ознайомились з діяльністю відділів бібліотеки, а потім на них чекала зустріч з місцевою поетесою З.Я. Видашенко, яка ознайомила всіх присутніх зі своєю колекцією носових хустинок, яку вона збирає з 1975 року. Власні вірші та проза, яку читала авторка не залишили нікого байдужим в залі. Бібліотекар юнацького абонементу ознайомила всіх з новинками художньої літератури, серед яких твори для підлітків, фантастичні романи А. Сапковського, твори С. Кінга та інші. Із задоволенням учні переглянули буктрейлери на книги за шкільною програмою, улюблених детективів.

Завершився захід флешмобом «Ми за Європу! Ми за мир!» у якому взяли участь всі юні мовознавці.

Друк

Екологічна естафета – на Вознесенщині

27 травня відбувся заключний етап екологічної естафети «Збережемо річку Південний Буг для майбутніх поколінь». В селі Михайлівці, останньому населеному пункті Новоодещини, на учасників заходу чекали бібліотекар Кучеренко Ю.М., представники громади: депутат районної ради, завідуюча місцевим ДНЗ Вознюк Н.А., депутат сільської ради Жигільова О.С., секретар сільської ради Біган О.В., жителька села Будак А.С..

У своєму виступі бібліотекар Кучеренко Ю.М. відзначила, що на території Михайлівської сільської ради  знаходиться природний заказник «Михайлівський степ», який є частиною природного заповідника «Єланецький степ». Його площа – 1300 га, яка складається  з природних луків, плавнів  річки Південний Буг, природної перлини – Михайлівського каньйону.

 

Детальніше: Екологічна естафета – на Вознесенщині

Друк

Екологічна естафета. Місце зустрічі – Гнилий Єланець

Очистимо струмки і будуть жити ріки,

Бо із малих струмків течуть річки великі.

Вода — це є життя, без неї не прожити.

Вже час прийшов для нас – природі послужити!

Громада сіл Новосафронівка, Підлісне, Женево-Криворіжжя, Троїцького приєдналися до екологічної естафети «Збережемо річку Південний Буг для майбутніх поколінь», яка тривала з 16 по 25 травня 2019 року і була приурочена до Дня Південного Бугу – головної водної артерії Миколаївщини.

 

Бог – так змістовно називали цю красиву річку наші предки – давні слов’яни. Мабуть не просто так… Упродовж століть, різні народи по-своєму називали річку. Давні греки— Гіпанісом або Іпанісом, османи-турки називали її Ак-су, що означає «біла вода», Слов'яни нарекли річку Богом (в розумінні «багата» або «та, що тече по багатій, родючій землі»).           Вважається також, що назва річки походить від слова «бгати», тобто згинати, звідси — «кривий», «покручений» Південний Буг – сучасна назва давнього Богу – третя за величиною ріка України. Річка бере початок у болотах Хмельницької області, розташованих на вододілі між річками Збруч і Случ. Довжина Південного Бугу – 806 км. Всього на території басейну Південного Бугу протікає 6594 річки. Одна з таких річок – Гнилий Єланець.

   21 травня, святкуючи День Південного Бугу та приєднавшись до екологічної естафети, мешканці трьох мальовничих сіл – Ново-Сафронівка, Підлісне, Криворіжжя -  зібралися на березі річки Гнилий Єланець. Під час проведення екологічної години в селі Ново-Сафронівка  «Збережемо, друзі, дивосвіт річок»  від села до села передавалася голуба стрічка -  символ еко-естафети. Стрічку з’єднали в єдине ціле і, немов джерельна вода, вона потекла без упину із Н-Сафронівки до Підлісного, із Підлісного до Женево-Криворіжжя, далі до села Троїцьке – місця де Гнилий Єланець впадає в Південний Буг.

    Під час естафети відбулось  масштабне прибирання берегів ріки Гнилий Єланець та відновлення природних джерел, які її наповнюють. 

У своєму виступі Коваль Г.П.–вчитель історії і географії Н-Сафронівської школи перегорнув сторінки історії рідного краю в приміщенні шкільного музею, розповів про історію виникнення річок, про сучасний стан річки Південний Буг,  наголосив на тому, що необхідно пам’ятати про охорону навколишнього середовища, бо це життя людей.

Детальніше: Екологічна естафета. Місце зустрічі – Гнилий Єланець

Друк

Екологічна естафета «Збережемо річку Південний Буг»

Тема збереження водних ресурсів у всьому світі стає найактуальнішою. Не оминула ця проблема і Україну. Екологи кажуть, що через нераціональне ставлення до води ми можемо незабаром залишитися без неї.

Тому сьогодні дуже гостро постає питання забруднення річок, джерел, інших водойм. Адже вода є джерелом життя. Бібліотекарі району разом з зацікавленими партнерськими організаціями та місцевими громадами бачать необхідність своєї безпосередньої участі в екологічній  просвітницькій діяльності.

Ще з 2017 року було започатковано екологічний комплекс заходів бібліотек Побужжя по вивченню, очищенню та відновленню природних джерел, які своїми водами наповнюють річку Південний Буг.

Започаткувала цю діяльність Новоодеська міська бібліотека – філія, яку очолює Василевська Т.М.. Спочатку сама, а потім з членами молодіжного клубу «Антарес», який діє в бібліотеці, висаджували на березі річки  саджанці горіхів і кленів, кущів, поливали їх. І всі вони прижилися, укріпили берег. Під час трудових десантів, до яких долучились учні ЗОШ №3, небайдужі громадяни, прибирались береги річки Південний Буг, розчищались природні джерела мікрорайону Кашперівка.

Жива справа зацікавила молодь та громаду. До відродження природних ресурсів краю долучились інші бібліотеки Побужжя: Костянтинівська, Баловненська, Гур’ївська,  Пісківська, Новопетрівська, Троїцька, Михайлівська бібліотеки - філії.

Партнером екологічних заходів  є державна установа Миколаївське міжрайонне управління водного господарства в особах: начальника управління Поліщука М.В., начальниці відділу водних ресурсів Грубась Л.В., начальника Новоодеської експлуатаційної дільниці Немченка В.В., інженерів дільниці Кіріяк Ю.В. та Григоренко Є.В., які підтримали та схвалили ідею проведення естафети, виділили транспорт та працівників установи для проведення очищення території біля річки та джерел.

Детальніше: Екологічна естафета «Збережемо річку Південний Буг»

Друк

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

 У третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. З 15 травня по 19 травня в бібліотеках ЦБС було оформлено тематичні книжкові виставки, перегляди літератури, приурочені вшануванню жертв політичних репресій в Україні «Пам’яті жертв політичних репресій» (Центральна районна бібліотека), «Забуттю не підлягає»(Гур’ївська, Себинська, міська бібліотеки - філії), «Роковини великого терору» (Антонівська, Троїцька б-ф), «Репресоване «Відродження» (Новопетрівська, Підлісненська б-ф), «Велична і трагічна історія» (Новосафронівська, Артемівська, Димівська б-ф.).

 В Центральній районній бібліотеці відбулася історична година пам’яті «Трагедія 30-х». Про новоодеситів, які зазнали політичних репресій, завідуюча Гур’ївської бібліотеки-філії розповіла в історичному екскурсі «Про минуле для майбутнього». Тут було проведено презентацію бібліографічного посібника «Василь Малагуша», який розповідає про поета – земляка, активного учасника літературного життя в Україні 30-х років, уродженця села Гур’ївка, який був репресований .
 Хроніка подій «Трагічні уроки історії» була відображена під час заходів в Троїцькій, міській, Новопетрівській, Новоінгульській б-ф. Про людський біль тих, хто пережив політичні репресії розповіла завідуюча Кандибинської бібліотеки-філії під час проведення слайд-галереї «Борці за волю України». Заочну екскурсію- мандрівку «Биківнянські могили» проведено в інтернет – центрі ЦРБ.


Під час заходів громада Новоодещини вшанувала пам’ять про всіх, хто загинув від злодіянь тоталітарного режиму. Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни. 
Наш обов’язок – пам’ятати, передавати нащадкам правду про минуле.

Головне меню

Випадкове зображення

8.jpg

Зараз на сайті

На сайті 30 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
89
93
428
2087
181712
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 16.1%
Раз на місяц - 9.7%
Раз на тиждень - 9.7%
Кожен день - 58.1%
Жодного разу - 6.5%

Total votes: 62
The voting for this poll has ended on: 19 лип. 2018 - 09:09