Друк

Історія Новоодеської центральної районної бібліотеки

Історія Новоодеської центральної районної бібліотеки

На нашій землі книга, бібліотека користуються віддавна великою шаною і любов’ю, історія України невіддільна від історії бібліотек.

Сьогодні, коли ми шукаємо нові шляхи розвитку бібліотечної справи, вивчення її минулого дасть змогу побачити в ньому аналогії сучасного і прогнозувати майбутнє. Дослідження історії бібліотек сприятиме збереженню і розвитку кращих традицій, духовності професійного середовища. Історичні матеріали дадуть змогу осмислити і обґрунтувати значимість бібліотек в культурному житті краю, а також ознайомити громадськість з узагальненими матеріалами з історії книгозбірень Новоодещини, відтворити історію становлення бібліотек в особах.

В літописі зібрано дані про бібліотеки, матеріали про бібліотечних працівників, які у свій час зробили внесок в розвиток бібліотечної справи на Новоодещині. Матеріал зібрано працівниками районної бібліотеки та сільськими бібліотекарями централізованої бібліотечної системи.

Південь України - дивовижний регіон,щедра земля,повноводні річки, безмежні простори. Ця земля  не раз ставала  ареною військових подій. І тільки з середини ХVІІ ст. у переселенців з’являється можливість закріпитися і постійно проживати. Плани Російської імперії, пов’язані з виходом до берегів Чорного моря, її сила та міць поклали край спустошливим турецько-татарським набігам, прискорили процес заселення краю.

В цей період – 1776 до 1832 р. було засновано селище Федорівка (м. Нова Одеса). Засноване воно Бузьким козацтвом на правому березі річки Південний Буг (тогочасному кордоні з Туреччиною). Тільки 1860 року в містечку відкрилася волосна школа, де навчалися тільки хлопчики. Міністерська та церковнопарафіяльна школи почали працювати  з 1880  року. Ці школи відвідували діти заможних міщан. При цих школах і були відкриті перші невеликі бібліотеки.

Детальніше: Історія Новоодеської центральної районної бібліотеки

Про бібліотеку

Випадкове зображення

6670.jpg

Головне меню

Зараз на сайті

На сайті 80 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
78
384
462
1344
214399
192.168.0.146

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?