Друк

Година історичної пам’яті «Мужність і героїзм визволителів Новоодещини»

Напередодні дня визволення Новоодещини від німецько-фашистських загарбників, 16 березня 2018 року в приміщені районного краєзнавчого музею для учнів 6-х класів ЗОШ №2 було проведено годину історичної пам’яті «Мужність і героїзм визволителів Новоодещини». 17-18 березня 1944-го, 74 роки тому, наш край було визволено від загарбників і на рідну землю прийшов довгоочікуваний мир.


   В залі музею було оформлено книжкову виставку «Новоодещина між відступом та звільненням: 1941-1944 р.р.»

    Завідуюча музеєм Владикіна А. О. нагадала учням, яку дату будуть відзначати жителі Новоодеського району 17 березня і наголосила, що  скільки б не пройшло років, наш святий обов’язок знати і пам’ятати сторінки нашої історії, пам’ятати якою величезною ціною дісталася перемога над ворогом. Немеркнучою славою вкриті імена наших земляків, які піднялися на боротьбу із загарбниками, 7,5 тисяч новоодеситів воювали на фронтах Другої Світової Війни. Земля Новоодещини дала Батьківщині  8 Героїв Радянського Союзу, кавалера 3-ох орденів Слави.

  

   Бібліотекар Новоодеської районної дитячої бібліотеки Бутенко Г.М. розповіла дітям про те, як звільняли Новоодеський район від фашистів воїни 8-ї гвардійської армії під командуванням генерал-полковника    В.І. Чуйкова та 46-ї армії під командуванням генерал-майора В.В. Глаголєва 3-го Українського фронту під командуванням генерала армії Р.Я. Малиновського, під час проведення  Березнегувато-Снігурівської операції. Надзвичайно дорогою ціною дісталася перемога. Тисячі відомих і невідомих солдатів, командирів залишились навічно лежати на цьому плацдармі. Як вічна пам’ять, свідок тих далеких героїчних і трагічних подій, височить на лівому березі  Південного Бугу в Новій Одесі на Кургані Слави пам’ятник Сталевому Солдату.

    Бібліотекар юнацького відділу Новоодеської Центральної районної бібліотеки Мосензова Н.М. провела для учнів огляд літератури, представленої на книжковій виставці.

   Завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Завгородня Л.М. більш докладно зупинилась на книзі нашого земляка Кузьева В.А.  "Героизм и трагедия на юге Прибужья: (август 1941- март 1944)" і запропонувала увазі присутніх кадри кінохроніки про визволення міста Миколаїв.  

     На завершення заходу, завідуюча районного краєзнавчого музею Владикіна А. О. познайомила учнів з експонатами кімнати Бойової слави.

   Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув при визволені Новоодещини. Вічна слава і світла пам’ять загиблим. 

                             В безсмертя ступали хоробрі орли -

                             Сини однієї родини,

                             За наш рідний край у боях полягли

                             Над Бугом, в степах України.

                                                                    В. Ніцак

Друк

«Від героїв Крут – до героїв Небесної Сотні»

    Урок громадянської зрілості «Від героїв Крут – до героїв Небесної Сотні» було проведено 21 лютого 2017 року в районному краєзнавчому музеї. Захід проведено зам директора по роботі з дітьми Новоодеської ЦБС Т.В. Гребенюк. Його учасниками стали учні 3-4 класів ЗОШ №1. 

Присутні почули цікаву розповідь бібліотекаря про події, які останнім часом відбуваються в нашій країні, спогади учасників майдану, опубліковані в документальних та художніх книгах про переламні дні в сучасній історії нашої держави.

Детальніше: «Від героїв Крут – до героїв Небесної Сотні»

Друк

Дзвони Чорнобиля душу тривожать…

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них   26 квітня 1986 року…

     Тихої весняної ночі, над квітучим Поліссям, здійнявся в небо зловісний вогонь радіаційного вибуху – сталася аварія на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля і назавжди залишиться в пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Ця страшна катастрофа вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління.

     26 квітня 2016 року виповнюється 30 років від дня Чорнобильської катастрофи, що стала чорною датою не лише для України, а й для всього світу. Цього дня, в читальному залі Новоодеської районної дитячої бібліотеки, для учнів 7-го класу ЗОШ №2 було проведено годину реквієм «Дзвони Чорнобиля душу тривожать…» Бібліотекар Бутенко Г.М. зробила екскурс у події далекого 1986 року, розповіла дітям про причини трагедії, якої могло б і не бути, якби не було в нашому суспільстві байдужості і безвідповідальності.

Детальніше: Дзвони Чорнобиля душу тривожать…

Друк

Читай – пізнавай свій рідний край

   З метою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, вшанування пам’яті та популяризації творів письменників Миколаївщини ювілярів року –2016 рік,  розпорядженням голови облдержадміністрації, оголошено Роком ювілеїв літераторів-краян.

   З метою популяризації кращих творів краєзнавчої літератури, 15 квітня 2016 року  в читальному залі Новоодеської районної дитячої бібліотеки було проведено літературну акцію – День читання «Читай – пізнавай свій рідний край!».

     В святково прикрашеній залі було оформлено перегляди літератури: «Миколаївські письменники-ювіляри 2016 року»  та «Літературна Новоодещина», де представлено твори місцевих авторів, членів літературного об’єднання «Пошук», якому в цьому році теж ювілей – 15 років  з дня заснування.     На святі була присутня місцева поетеса Тетяна Акальмаз, член літературного об’єднання «Пошук», вчителі та  учні 8-х класів Новоодеської ЗОШ №2. Бібліотекар читального залу Бутенко Г.М. провела панораму творчості Еміля Январьова, Бориса Мозолевського та  Валерія Бойченка із циклу «Літературна карта Миколаївщини», познайомила дітей з життєвим та творчим шляхом ювілярів. А поетеса Т. Акальмаз   із задоволенням декламувала вірші літераторів-краян.

Детальніше: Читай – пізнавай свій рідний край

Друк

Тиждень читання

     Кожного року, в чудові весняні дні, в Новоодеській районній дитячій бібліотеці проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це одне з найбільших бібліотечних свят року. 31 березня 2016 року, в гарно прикрашеному актовому залі Новоодеської ЗОШ №2 , відбулося урочисте відкриття Тижня дитячого читання «Якщо читає дитина – Україна буде вільна і єдина!»

Для учнів 1-4 класів було проведено літературно-музичну композицію «Разом читаємо – дружно живемо». Бібліотекар районної дитячої бібліотеки Зайцева Т.О. розповіла дітям, що славні традиції проведення Тижня було започатковано ще в далекому 1944 році.  У той непростий час, обпалений крилом війни, велика увага приділялася дитячій книзі та дитячому читанню. Тетяна Олександрівна привітала всіх присутніх зі святом і запросила переглянути веселе театралізоване дійство, яке для малюків підготували учні 7-А класу разом з бібліотекарями районної та шкільної бібліотеки.

 В гості до дітлахів завітали  казкові герої: Барвінок та Ромашка, Королева Книга, Буратіно, Баба Яга. Поштарка принесла телеграми без підписів від казкових героїв, які не змогли, з поважних причин, завітати на свято, а діти дружно відгадали, від кого ці посилання. 

Детальніше: Тиждень читання

Найпопулярніші статті

Останні статті

Відео про бібліотеку

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?